Ära treeni üle!

Paljudel meist on praegu vaba aega varasemast rohkem. See aga loob soodsa pinnase ületreenimiseks. Kuidas sellest hoiduda, kuid siiski heas vormis püsida?

Spordimeditsiini SA spordiarstid dr Leena Annus, dr Pii Metsavas ja dr Virve Vask annavad juhiseid eriolukorras sportlikus vormis püsimiseks. 

– Ära välju kodust, kui tunned end halvasti või oled palavikus.

– Kui tavaline hea olek on kasvõi veidigi häiritud, ära treeni. Jälgi enesetunnet, jaluta vabas õhus, kuid väldi kontakte teiste inimestega.

– Treeni individuaalselt, arenda individuaalset meisterlikkust. Sportida võid ka pereliikmetega, kellega koos elad.

– Paljudel on praegu rohkem aega treenimiseks. Sellega kaasneb suurem oht ülekoormuseks. Sestap hoidu treeningkoormuse järsust lisamisest: tõsta koormusi mitte rohkem kui 10% nädalas. Üks mõõdukas treening päevas on piisav.

– Anna võimalus paraneda ülekoormusvigastustel, tugevda organismi nõrku külgi. Individuaalselt/iseseisvalt harjutades õpid loodetavasti end veelgi paremini tunnetama.

– Harjuta mitmekülgselt: lisaks aeroobsete väiksema või mõõduka pingutusega vastupidavuskoormustele tee jõu- ja tasakaaluharjutusi, hoia toonuses või tugevda kehatüve stabiliseerivaid lihaseid.

– Tee soojendusharjutusi ja treeningu järgselt lõdvestus-venitusharjutusi.

Sellest, kuidas ilmakohaselt riietuda, mida süüa ja millal juua, loe Eesti Olümpiakomitee kodulehelt.