Jõustusid uued piirangud

Koroonaviiruse ühe laieneva leviku tõttu kehtestas Vabariigi Valitsus täiendavad piirangud.

29. oktoobrist peavad kõik kliendid, kel eluaastaid 12 või enam, spordikeskusse sisenedes kandma maski.

Maski tuleb kanda kõigis üldkasutatavates ruumides, ujula külastmisel kuni duširuumini.

Maski ei pea kandma tegevustes ja kohtades, kus see pole võimalik, näiteks vahetul sportimisel ja veega kokkupuutel (duširuumis, saunades, basseiniruumis, basseinides).

Juhul, kui maskikandmine on tervislikel põhjustel vastunäidustatud, peab inimene seda administraatorile kinnitama vastava arstliku tõendiga.

Alates 1. novembrist tuleb spordikeskusse sisenemisel isikusamasuse tuvastamiseks koos COVID tõendiga esitada ka isikut tõendav dokument.

Sportima (sh kehalise kasvatuse tundi) või treenima tulles 12-17-aastased noored COVID tõendit esitama ei pea. Küll aga tuleb neil tõend administraatorile kontrollimiseks esitada mittesportlikul eesmärgil (nt suplema ja/või sauna tulles) spordikeskusse pääsemiseks.

Kuna alaealistele avanesid vaktsineerimisvõimalused täiskasvanutest oluliselt hiljem, saavad nemad vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval spordikeskusse tulla ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõendiga.

PCR test peab olema tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne spordikeskusse tulekut. Aktsepteerime ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust. Kohapeal või kodus tehtud testiga spordikeskusse ei pääse.

Vanemate kui 18-aastaste noorte puhul kehtib jätkuvalt vaid vaktsineerimise või läbipõdemise tõend.